چهارشنبه, 17 آذر 1400
 
 • ساعت : ۱۸:۴۷:۴
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ 
 • تعداد بازدید : 3484
 • کد خبر : ۱۵۳۹۲۰
با حضور دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان:
جلسه تودیع و معارفه مدیران كل حوزه ریاست و روابط عمومی، مالی و اداری برگزار شد.

با حضور  دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان:

جلسه تودیع و معارفه مدیران کل حوزه ریاست و روابط عمومی، مالی و اداری برگزار شد.

نشست تودیع و معارفه مدیر کل حوزه ریاست سازمان ، مدیر کل امور مالی سازمان و مدیرکل امور اداری با حضور دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان، معاونان و مدیران کل دفاتر ستادی چهارشنبه 3 آذر ماه سال جاری در سالن اندیشه برگزار شد

دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان  با تبریک هفته بسیج، بر ضرورت بهره گیری از روحیه بسیجی در تمام مسایل تاکید کرد و افزود: زمانی که در معاونت فناوری ریاست جمهوری بودم، در جلسه ای با حضور رئیس انرژی هسته ای کشور، عنوان شد که با نگاه و تفکر انقلابی و بسیجی، توانستیم در ظرف مدت کوتاهی به رشد عالی در این تکنولوژی برسیم که شگفتی جهان را در پی داشت.

وی افزود: این نگاه بسیجی و انقلابی را به حوزه تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی آورده ایم و با جمع مدیران مراکز، موسسات، اعضای هیات علمی، غیر هیات علمی و تمام کارکنان، امیدواریم تحولاتی مطلوب رقم بخورد.

وی با اشاره به ضرورت امنیت پایدار غذایی، ارتقا بهره وری کمی و کیفی در بخش کشاورزی، تصریح کرد: این اتفاقات با نیروی توانمند در مدیریت انجام می شود و تغییر  و تحولات، در راستای  توانمند سازی مدیریت سازمان و دستیابی به اهداف مدنظر است.

دکتر خیام نکویی ادامه داد: تغییر و تحولات، به معنای حذف و جایگزین کردن عده ای نیست، از تمام ظرفیت های مدیریتی، هیات علمی و غیر هیات علمی و تمام ارکان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، برای ارتقا و رفع مشکلات بخش کشاورزی، بهره خواهیم گرفت.

وی  اظهار داشت: نیروهای توانمند، متعهد و متخصص در تمام ارکان سازمان تحقیقات، پژوهش و ترویج کشاورزی وجود دارد و از این نظر نگرانی نداریم.

دکتر خیام نکویی ضمن معرفی دکتر مردی به عنوان مشاور سازمان ضمن برشمردن سوابق علمی و اجرایی ایشان در طرح های کلان ملی ابراز امیدوازی کرد بتوان از ارتباطات و توانمندی های ایشان در حل مشکلات کلان سازمان تحقیقات استفاده کرد.

وی در ادامه جلسه از انتصاب دکتر صالحی جوزانی به عنوان مسئول پرتوکل کارتاهینا _ ناگایا با حکم وزیر جهاد کشاورزی خبر داد و ضمن برشمردن سوابق اجرایی و توانمندی های ایشان برای وی در این مسئولیت مهم آرزوی موفقیت کرد.

دکتر  خیام نکویی همچنین دکتر قدیری ابیانه  را مدیری شناخته شده و قدیمی در سازمان تحقیقات توصیف کرد و انتصاب ایشان در سمت مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی را نویدبخش تحول در این حوزه دانست و  افزود: امیدواریم با حضور دکتر  قدیری ابیانه در این مسئولیت منشا تحول و  کارهای بزرگ و نو شود و با سرعت بیشتری برخی مشکلات رفع شود.

رئیس سازمان در ادامه تودیع و معارفه های این جلسه از زحمات دکتر گل محمدی مدیر کل سابق  اداری سازمان تات قدردانی کرد و پیگیری های ایشان و تسلط در حوزه اداری و مالی را از موفقیت های ایشان در سال های برعهده داشتن این مسئولیت برشمرد.

وی دو حوزه امور اداری و مالی را بسیار مهم و از جمله بخش هایی دانست که رضایت یا عدم رضایت از آنها، برای پرسنل بسیار مهم و نقش آفرین است.

دکتر خیام نکویی انتصاب مهندس خشنود در سمت مدیرکل اداری سازمان را تبریک گفت و ارتقا و بهره وری بیشتر را خواستار شد.

مهندس مجید یوسفیان نیز که با تحصیلات كارشناسي ارشد توسعه و برنامه ريزي اقتصادي از سال 1371 کار خود را در سازمان جهادسازندگی آغاز و تا کنون در مسئولیت های مختلف در حوزه مالی جهاد نصر و مراکز آموزشی عالی امام خمینی و علمی کاربردی جهادکشاورزی مشغول به خدمت بوده اند با حکم دکتر خیام نکویی بعنوان سرپرست اداره کل امورمالی سازمان منصوب گردید. وی پیش از این مدیر امور مالی و ذیحساب موسسه جهاد نصر و ذیحساب طرح شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور را عهده دار بوده است

حجت الاسلام سعیدیان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان، ضمن گرامیداشت هفته بسیج به بسیجیان جان برکف با اشاره به جایگاه و اهمیت بسیج در نظام مقدس جمهوری اسلامی، پایداری، استقلال و امنیت کشور را از تبعیت و حرکت جهادگرانه بسیجیان دانسته و اظهار داشت: هرآنچه داریم از وجود بسیجیان جان برکف و مردم همیشه در صحنه که همواره گوش به سخنان گهربار رهبر کبیر انقلاب و رهبر معظم رهبری در صحنه حاضر بوده اند است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان، استقامت نظام در مقابل دشمنان را نتیجه تدبیر رهبران انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و حضور بسیجیان و مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی خواند و افزود یکی از ویژگی های بسیجیان حرکت و فعالیت جهادگونه است و آن یعنی حرکت مضاعف در همه زمینه ها و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری توجه نکردن و نشناختن ساعت در زمان انجام کار است.

حجت الاسلام سعیدیان با اشاره به این شعر شاعر "صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت" ضمن قدردانی از زحمات مدیران تودیع شده در این مراسم و خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای مدیران جدید سازمان بر تلاش همه جانبه در مسیر معرفی بیش از پیش خدمات تحقیقاتی سازمان در رفع چالش های بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور تاکید کرد.

 دکتر محسن مردی که در این مراسم به عنوان مشاور عالی سازمان منصوب شد. از همکاران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان سربازان گمنام بخش کشاورزی یاد کرد و با اذعان بر این موضوع که رفع چالش های بخش کشاورزی با علم و دانش محققان و پژوهشگران این سازمان مرتفع شده و می گردد افزود: در دوره بیش از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی این تلاش و کوشش محققان و همکاران مراکز و موسسه های تحقیقاتی سازمان بوده که موجب افزایش تولید و ضرایب خوداتکایی در خیلی از محصولات کشاورزی شده است و آن هم به گونه ای که توانسته اند غذای مورد نیاز کشور را تا ضریب 85درصد در داخل تامین نمایند.

دکتر گل محمدی مدیرکل سابق دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج از همکاری رییس، معاونین، دیگر مدیران کل ستادی، روسای مراکز و موسسه های تابعه سازمان و همکاران در طول دوران تصدی مدیرکلی دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری تشکر و قدردانی نمود و با کسب حلالیت برای مدیرکل جدید این دفتر آرزوی موفقیت کرد.

خانم مهندس صادقیان مدیرکل سابق امورمالی سازمان با ایراد سخنانی از حسن نیت و همکاری روسای سابق سازمان و دیگر همکاران در دوران خدمت در این مقام تشکر و قدردانی کرد و برای سرپرست جدید اداره امورمالی سازمان آرزوی موفقیت نمود.

دکتر محمد قدیری ابیانه سرپرست جدید دفتر حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نیز ضمن قدردانی از حسن نیت رئیس سازمان در واگذاری مسئولیت این حوزه به ایشان و ابراز خشنودی از بازگشت به بدنه سازمان، برای خود و دیگر همکاران آرزوی توفیق خدمتگذاری به بخش تحقیقات کشاورزی کشور کرد.

مهندس یوسفیان سرپرست جدید اداره کل امورمالی سازمان در این مراسم با آرزوی توفیق روزافزون برای تمام خدمتگذاران به کشور، از حسن نیت رئیس سازمان به ایشان قدردانی و ابراز امیدواری نمود که با تلاش جهادی بتوان بستر فراهم سازی فعالیت های بیشتر تحقیقاتی در بخش کشاورزی را افزایش داد.

مهندس خشنود مدیرکل سابق دفتر حوزه ریاست و روابط عمومی که به عنوان مدیرکل جدید دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری منصوب گردید در این مراسم ضمن قدردانی از حسن نیت رئیس سازمان و همکاری مدیران و همکاران سازمان در دوران تصدی مدیرکلی حوزه ریاست و روابط عمومی، از منابع انسانی به عنوان یکی از با ارزش ترین منابع هر سازمان نام برد و افزود: توجه به منابع انسانی می تواند راهگشا برای ادامه و ارتقاء فعالیت های هر سازمان باشد.

دکتر صالحی جوزانی مدیرکل دفتر امورفناوری سازمان نیز در این مراسم با دریافت حکم وزیر جهادکشاورزی به عنوان مرجع ملی ایمنی زیستی(فوکال پوینت) ماده11 قانون ملی ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران و ماده19 پروتکل ایمنی زیستی کارتاهنا منصوب و معرفی شد.

وی در سخنان کوتاهی به عضویت بیش از بیست سال جمهوری اسلامی ایران در پروتکل ایمنی زیستی کارتاهنا اشاره کرد و از آن به عنوان مهمترين مقررات تعهد آور بين المللي در بخش زیست محیطی نام برد و افزود: از اولين سال توليد تجاري محصولات تراريخته در دنيا و سرعت پذيرش و افزايش بي سابقه سطح زير کشت اين گياهان، ملاحظات ايمني زيستي و مخالفت مخالفين فناوري مهندسي ژنتيک کاهش نيافته است و فارغ از انگيزه هاي متفاوت اين مخالفين که مجموعه وسيعي از ملاحظات مشروع و نامشروع را دربر مي گيرد، سازمان هاي بين المللي متعددي نسبت به اين ملاحظات واکنش نشان داده و اصول، مقررات، استانداردها و راهنمايي ها را براي افزايش ايمني و کاهش سطح نگراني هاي ابراز شده تدوين و ارايه کرده اند که مهمترين مقررات تعهد آور بين المللي در این خصوص پروتکل ايمني زيستي کارتاهنا است.

روابط عمومی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

 

امتیاز :  ۳.۱۷ |  مجموع :  ۶

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  6.0.3.0
  V6.0.3.0